2Bedřich Novák

Šatov - Otnice 3:2

Jarda11 | 19.04.2009 21:55, akt. 19.04.2009 22:42 | 2040x
Není obrázek
V 19. kole I.B třídy přívítal náš "A" tým na svém hřišti hráče Otnic. V úvodních třech kolech jarní části se naši hráči střelecky trápili a tak byli fanoušci zvědaví, zda se konečně podaří sřeleckou smůlu protrhnout a také přišli domácí tým podpořit ve velmi hojném počtu.
Trenér Miroslav Matuščin dostal trest na 5 měsíců za urážky rozhodčího v předchozím velmi nervózním zápase na hřišti Višnové a bude tak do konce jarní části sezóny chybět během utkání přímo na lavičce. Sestavu na dnešní zápas ale samozřejmě postavil a ta byla následující:

Machát-Nesnídal,Koza D.,Berka-Rohovský,Kříž,Peřinka, Samaš,Koza R.-Matuščin, Štorek J.

Šatovským vyšel úvod zápasu, měli více ze hry a hned z první vážnejší příležitosti skórovali. V 8. minutě se postavil k přímému kopu Peřinka a pěknou střelou poslal míč do sítě, 1-0. Otnicím se však velmi brzo podařilo vyrovnat, po chybě Robina Kozi, který nedokázal odehrát ve vápně míč, se do šance dostal hostující útočník Spáčil a nezaváhal, 1-1. Šatovstí i po obdržené brance pokračovali ve velmi sympatickém výkonu a dostávali se i do dalších šancí. Do velké se dostal Štorek, kdy se řítil sám na hostujícího gólmana, ale minul bránu. Další akce mu však již vyšla, po autovém vhazování si pokryl míč, obtočil se kolem obránce a krásně předložil před bránu osamocenému Robinovi Kozovi a ten poslal Šatov opět do vedení, 2-1. To mohl zvýšit Samaš, který ve velké Šanci ani na dvakrát nedokázal překonat otnického brankáře. V poslední minutě první půle, se před Machátem opět objevil sám hostující útočník Spáčil, ale naštestí minul.

Ve druhé půli opět byli lepší šatovští. Měli více ze hry, častěji drželi míč na kopačkých a dostávali se častěji i do zakončení. Hrozili z rychlých protiútoků a při jednom z nich se do vápna dravě řítil opět Robin Koza a byl zastaven pouze za cenu faulu. Z nařízeného pokutového kopu zvýšil na 3-1 Peřinka. Šatov pak nedokázal přidal další branku, i když na to příležitosti měl. Z ojedinělé standarní situace se míč dostal až na hlavu otnického Svobody a ten snížil stav utkání na 3-2.Na víc už se však hosté nezmohli a Šatov tak může slavit první jarní vítězství. Konec utkání pozmenalo zranění kolena domácího stopera Davida Kozi, který musel být převezen do nemocnice. Naštěští zranění není tak vážné jak se zprvu zdálo. Davidovi přejeme brzké uzdravení a návrat na trávník:)