2Martin Nesnídal

VÍTĚZNÁ NEDĚLĚ

Jarda11 | 03.05.2009 19:47 | 2307x
Není obrázek
Nedělní odpoledne nabídlo šatovským divákům hned dva domácí zápasy. Nejprve se v očekávaném derby utkal náš "B" tým s týmem Havranik a poté se "A" tým v důležitém utkání popral o tři body se soupeřem ze Zastávky. Obě utkání nakonec skončily pro domácí vítězně
Od 14.00 se utkal Šatov "B" s rivalem z Havraniků. Domácí byli od začátku jasným pánem na hřišti a svého soupeře nepouštěli do vážnějšího zakončení. Naopak sami si vytvářeli dobré příležitosti. Již v 7. minutě se ujali vedení, kdy Štorek rozjel akci, míč se dostal až k Michalovi Frlausovi a ten pěknou střelou k tyči poslal domácí do jednobrankového vedení. Druhý gól přidal po centru Matuščina přesnou hlavičkou Jan Koza. Do přestávky jsme se radovali ještě do třetice, kdy se individuální akcí blýskl Matuščin a průnikem ze strany zvýšil vedení Šatova na 3:0. Druhý poločas již byl o něco vyrovnanější, i když domací měli neustále více ze hry. Na 4:0 zvyšoval Hejda, který dorazil Cilečkovu střelu. Poté se ukázali i hosté, když dokázali vsítil alespoň jednu branku a snížili tak na 4:1. Poslední slovo však opět patřilo Šatovu, kdy na konečných 5:1 zvyšoval střelou z přímeho kopu Vojta Štorek.

Po chutném předkrmu, který divákům předložil "B" tým se začal servírovat hlavní chod, tedy zápas "A" týmu proti Zastávce. Sestava byla následující:
Machát-Kříž,Samaš,Procházka,Berka- Rohovský,Koza R.,Šuhajda,Štorek J.-Peřinka,Artim

Zápas začal poměrně opatrně, ani jeden z týmů si v úvodu zápasu nedokázal vytvořit vážnější příležitost. Domací obranu pouze několikrát provětral rychlonohý útočník hostů. Prvním výrazným momentem se tak stalo až vyloučení Františka Berky, který po druhé druhé žluté kartě musel opustit hřiště, to běžěla 27. minuta. Šatovští pak zalezli do obrany a čekali na rychlé brejky. Do jednoho z nich se dostal Štorek, který se řítil sám na hostujícího golmana, ale ten mu samostatný nájezd dokázal zlikvidovat a tak se šlo do šaten za stavu 0:0.

V druhé půli byl obrázek hry stejný, domácí pečlivě bránili a čekali na protiútoky. A tato taktika přinesla své ovoce. V 53. minutě se krásně po právé straně hřiště prohnal Štorek a předložil výborný míč Šuhajdovi, který před práznou bránou nezaváhal,1-0. I druhý gól Šatova obstarali stejní aktéři, pouze si prohodili role. Šuhajda vyslal Štorka do brejku, ten dokázal v běžeckém souboji předsprintovat hostujícího stopera a tentokrát již dokázal samostatný únik proměnit a po kličce brankáři pohodlně poslal míč do brány,2-0. Hosté dokázali na tuto branku ještě reagovat, když v 71. minutě hostující útočník Rousek snížil na 2-1. Konec zápasu pak byl značně nervozní, hosté si vytvořili tlak, který však vyvrcholil pouze několika rohovými kopy. A tak mohl přidat pojistku Samaš, který již v nastaveném čase, dokázal proměnit přímý kop a upravit tak na konečných 3-1.